Форум за Металотърсачи www.imperio.biz
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Форум за Металотърсачи www.imperio.biz

Металотърсачи България. Форум за мнения за металдетектори и металдетектинг. Спортен клуб по металдетектинг MDETECTORS
 
ИндексИндекс  ГалерияГалерия  Мнениея за МеталотърсачиМнениея за Металотърсачи  ТърсенеТърсене  Последни снимкиПоследни снимки  Регистрирайте сеРегистрирайте се  Вход  Списание IMPERIO.BGСписание IMPERIO.BG  
 

 Има ли златотърсачи тук ???

Go down 
+66
pvk1967
CLASSICA
papataOtPld
hamido
goturbas
ivo13
maznyo
marin.1982
goderzi
goldhunter
Питър
vezir
gumba
yullis
storka
brutus
senzi
Virosss
cofebabone
maksim12
mdetectors.bg
german
russs_kp
goso
stoian8411
nafta71
багер4е
BEKS
ton69
Shammy
barkov
ivan113
opal68
stil
makedonski
vende
Cicero
miroslavmladenov
staria_jak
nelivo_64
Kiril62
guardia pretoriana
danio1978
Magikman
www
adda333
leo 1
jorodi
sitalk
deultum
d.dr
mcatmanm
nikito
slavitoooo
K7650
stan960
индиана джоунс
yaponetsa
koko bg
sony147
pechkata
zempar
comander
adminn
Aemilivs
aiko
70 posters
Иди на страница : Previous  1 ... 6, 7, 8 ... 12 ... 17  Next
АвторСъобщение
Cicero
Легионер
Легионер
Cicero



Има ли златотърсачи тук ??? - Page 7 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Има ли златотърсачи тук ???   Има ли златотърсачи тук ??? - Page 7 EmptyЧет Мар 11, 2010 8:44 pm

stemla написа:
leo 1 написа:
вярно stemla някога мислех че винаги ще намирам ,а сега все повече се замислям да тръгна по пътя на злато търсачите
колега вадил съм по пет систерции и 30 аса на ден,мислех че земята е пълна навсякаде с такива монети но уви. И самородното злато е интересно,по законно има тръпка и печалба.

Интересно ми е какво е по-законното и как се узаконява че информацията къде намерих е малко боза?
Върнете се в началото Go down
miroslavmladenov
Про-Консул
Про-Консул




Има ли златотърсачи тук ??? - Page 7 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Има ли златотърсачи тук ???   Има ли златотърсачи тук ??? - Page 7 EmptyЧет Мар 11, 2010 8:58 pm

абе аз ходих в министерството на финансите завчера,да се регистрирам,както е по закона,и пак се сблъсках с неуредици...искат съдебна регистрация,булстад,актуално състояние и естествено такса за подаване на документите дявол 200 лв :Tir: на въпроса ми,че ми трябва регистрация като физическо,а не като юридическо лице,на което имам право по новия закон,ми отговори,че не знае лято е да питам направо в общината дето ще го промивам???и това е отговор на единствената експертка по този въпрос към министерството...а после защо сме имали сив сектор...за тия само :fessee: :fessee: :fessee:
Върнете се в началото Go down
Гост
Гост




Има ли златотърсачи тук ??? - Page 7 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Има ли златотърсачи тук ???   Има ли златотърсачи тук ??? - Page 7 EmptyЧет Мар 11, 2010 9:37 pm

какво му е по законното ли,еми това че като си сложа драгата в някоя река и си промивам,като доидат полицаи не ме прибират в раионното както ми се е случвало няколко пъти с металотърсача, а гледат с интерес и питат кое как става,другите хора които лятно време са много по реките по същия начин се интересуват и гледат с интерес какво правя.Металотърсача като е в колата и ме спрат за обикновенна проверка господата от КАТ гледат на него като на калашник,почва се с едни вапроси от сорта на какво е това,каде си тръгнал,какво ще търсиш и сачиняваш някакви бесмислени отговори,с драгата не ми се случвало да ме питат какво е това.За сега няма точно уреден закон за промиване по този начин,има някакви стари от седемдесете години които никои от сегашните управници не знае.За друга техника от сорта на багер става сложно и почти невазможно да получиш документ за место кадето ти искаш,там се намесва околната среда,говори се за промишлени добиви,изобщо работата става дебела.
Върнете се в началото Go down
Cicero
Легионер
Легионер
Cicero



Има ли златотърсачи тук ??? - Page 7 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Има ли златотърсачи тук ???   Има ли златотърсачи тук ??? - Page 7 EmptyЧет Мар 11, 2010 11:29 pm

има от 2004 закон при който както каза кmiroslavmladenov е не по-добре уреден от този за метал детекторите с 2 думи квото с детектора такова и с драгата или ситото само където ченгетата не се заяждат толкова а и пак късмет според мен не са били в менз.с да си избият пак некой комплекс. Аз съм си зел сита да пробвам и не мисля да се регистрирам
Върнете се в началото Go down
vende
Легионер
Легионер
vende



Има ли златотърсачи тук ??? - Page 7 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Има ли златотърсачи тук ???   Има ли златотърсачи тук ??? - Page 7 EmptyПет Мар 12, 2010 9:00 pm

http://antiques.zonebg.com/as/znb.htm Цената на златото се повиши на петък на азиатските пазари на фона на спада на азиатската фондова борса, пише "Интерфакс".

Контрактите на злато с незабавна доставка поскъпнаха в петък в Ню Йорк с 2.40% - до 806 долара за тройунция, след като в четвъртък се разменяха за най-ниската си цена от месец при 6% поевтиняване ($783.80).

Една от причините златото така интензивно да се продава все пак е, че има хора, които го купуват. А продавачите целят на първо място да получат пари в кеш, американски долари, обяснява Дейвид Мур, анализатор от Commonwealth Bank of Australia.

Среброто с незабавна доставка поевтиня с 0,6 на сто до 12,1825 долара за тройунция.

„Пъргавостта" на цената на метала изплаши бижутерите и някои инвеститори. Миналия месец цената на ценния метал достигна двумесечен връх от 931 долара. През март златото удари връх от 1030 долара.

Въпреки резкия спад през тази седмица, не са малко специалистите, които твърдят че златото и занапред ще поскъпва, изпълнявайки функцията на сигурно убежище за инвестициите.
Върнете се в началото Go down
vende
Легионер
Легионер
vende



Има ли златотърсачи тук ??? - Page 7 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Има ли златотърсачи тук ???   Има ли златотърсачи тук ??? - Page 7 EmptyПет Мар 12, 2010 9:11 pm

Планина от злато лежи под Трън
400 грама жълт метал на тон може да се вадят от новото находище


България може да стане новият Клондайк и да печели милиони от добив на злато. Над 440 г от благородния метал може да се добиват от находище "Надежда" до с. Трън. Това е стотици пъти повече от добива досега в останалите ни находища - около 3-5 г на тон. За печелившо се приема находище, от което могат да се вадят над 5 г, а добив от 100 г се счита за изключителен. Това обясни Джон Мензайъс, шеф на "Мартерн", дъщерно дружество на канадската "Юромакс Рисорсис Лтд", която проучва зоната заедно с "Тек Коминко Лимитид". Двете компании планират да вложат в района 14,7 млн. канадски долара. В момента се изпълнява първоначалната програма, според която в проучванията трябва да бъдат инвестирани 280 хил. канадски долара. Находището е открито, след като предварителните анализи на почвата показали резултат 9 г на тон в проба. Част от златото е видимо с просто око и е на повърхността, обясни Мензайъс. Той е категоричен, че и на хълма Петелово до панагюрското с. Попинци може да бъде извадено няколко пъти повече злато от очакваното. Предварителните проучвания сочат, че там може да бъдат добивани около 0,6 г на тон. Според държавните регистри под хълма лежат общо 11 т злато, 23 т сребро и 11,5 хил. т мед. Преди ден пък бяха оповестени проучвания на геолога Емил Минев, според които в Пернишкия район има около 950 т златни залежи, а 90% от най-старите златни находища са български.
Елена Маркова
Basketball
Върнете се в началото Go down
makedonski
Легионер
Легионер
makedonski



Има ли златотърсачи тук ??? - Page 7 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Има ли златотърсачи тук ???   Има ли златотърсачи тук ??? - Page 7 EmptyПет Мар 12, 2010 11:33 pm

Благодаря за информацията колега. cheersТемата е много интересна и не трябва да я пренебрегваме.Надявам се че излизат още по интересни мнения и коментари по темата. Very Happy super21 голд нова кодина мечта
Върнете се в началото Go down
Гост
Гост




Има ли златотърсачи тук ??? - Page 7 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Има ли златотърсачи тук ???   Има ли златотърсачи тук ??? - Page 7 EmptyПет Мар 12, 2010 11:45 pm

Драгата която работеше над град Монтана промиваше по 3000 тона материал на денонощие и вадеше по 2 кила злато на месец което е нищо та и за това циганите я нарязаха за скрап,за 440 грама на тон не мога да си помисля какво да се е случило с трънските чукари,вярно че става вапрос за различни начини на добив но все пак в България си имаме геолози и господина дето го е намерил на повърхноста да има много здраве.В България се добива злато от 5000 години и на повърхноста никои няма да го остави,американците търсят злато от 150 години и при тях може накаде да има отгоре.Аз знам че има места с по 4 грама на тон защото толкова сам намирал,като намеря повече ще обновя информацията.
Върнете се в началото Go down
vende
Легионер
Легионер
vende



Има ли златотърсачи тук ??? - Page 7 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Има ли златотърсачи тук ???   Има ли златотърсачи тук ??? - Page 7 EmptyСъб Мар 13, 2010 7:01 pm

Arrow В Древния Египет, Рим, Византия хиляди роби са се бъхтели в златните мини при нечовешки условия, за да трупат безценния метал в съкровищниците на своите господари. Златото не е достъпно за всеки, затова е така ценно.


Златото е един от най-редките метали на планетата. Един тон земна кора съдържа 0,005 грама злато (спрямо 0,1 грам сребро). Океаните са най-големите златни находища на Земята. Особено златоносни са крайбрежните води. Предполага се, че количеството на съдържащото се в океана злато възлиза на около 10 млрд. тона.


Златото не е достъпно за всеки и затова е и толкова ценно. За да бъде добивано, са нужни огромни технически и финансови възможности. В Древния Египет, Рим, Византия хиляди роби са се бъхтели в златните мини при нечовешки условия, за да трупат безценния метал в съкровищниците на своите господари.


Съществуват различни типове златни залежи. Едни от тях са т. нар. сипеи. Именно от тях идват онези неравномерно оформени буци злато, които са откривани направо в речния пясък. За добива им не са нужни някакви особено развити технологии. Златотърсачите е трябвало да притежават добър нюх, познания за местонахожденията на съоитветните златни находища, корито за промиване на речния пясък и малко търпение.


Една такава буца с тегло 0,085 г. е предизвикала най-голямата треска за злато на всички времена. Тя е открита на 19 януари 1948 г. от занаятчията Джеймс Маршал във воденичен яз на щата Калифорния.


Най-големите златни находища днес се намират в Южна Африка. От дълбоките до 3000 м. шахти са извадени над 40 000 тона злато - това е почти половината от целия златодобив от новокаменната ера до днес.


Златото притежава и други ценни качества освен своята стойност! То е изключително устойчиво на пораженията, нанасяни от времето. Водата и въздухът не го променят. Златото е тежък метал, поради което той може да се натрупва в големи количества на малки пространства.


Историята познава много опити златото да бъде заменено с нещо по-ценно. Сребро, платина, петрол... Но напразно, златото си остава злато! Неговият истински недостатък е само един - бързо изтича през пръстите.
Wink
Върнете се в началото Go down
vende
Легионер
Легионер
vende



Има ли златотърсачи тук ??? - Page 7 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Има ли златотърсачи тук ???   Има ли златотърсачи тук ??? - Page 7 EmptyСъб Мар 13, 2010 7:06 pm

Arrow http://www.blitz.bg/article/1516 Wink
Върнете се в началото Go down
Гост
Гост




Има ли златотърсачи тук ??? - Page 7 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Има ли златотърсачи тук ???   Има ли златотърсачи тук ??? - Page 7 EmptyСъб Мар 13, 2010 8:46 pm

промиването на речно злато е много яко хоби и трябва да се гледа на него само като на хоби за да е интересно,започне ли да се мисли за забогатяване ства болест.Е може да се искарват и пари но не много,поне аз така мисля защото ходя само в неделите и то не всяка.Тук сам дал малко информация но качествена http://bg-draga.hit.bg/ .Статистиките са хубаво нещо но при речното злато не важат.
Върнете се в началото Go down
Magikman
Консул
Консул
Magikman



Има ли златотърсачи тук ??? - Page 7 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Има ли златотърсачи тук ???   Има ли златотърсачи тук ??? - Page 7 EmptyНед Мар 14, 2010 8:57 am

Хубаво инфо,благодаря Smile
Върнете се в началото Go down
miroslavmladenov
Про-Консул
Про-Консул




Има ли златотърсачи тук ??? - Page 7 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Има ли златотърсачи тук ???   Има ли златотърсачи тук ??? - Page 7 EmptyНед Мар 14, 2010 4:56 pm

Моите данни за драгата в огоста са,цитирам:,,През периода 1974-1993 година с помоща на драга,дмп чипровци промива 9 125 100 кубични метра алувиални раззсипи,от които добива 678 кг разсипно злато,, . Това го цитирам от научен труд,а като се има в предвид как се крадеше по онова време,съм сигурен че реалния добив е доста нагоре...А циганите са продали драгата защото такава ни е уредицата в държавата от 20 години насам.Дори при тези данни 35 кг на година(и това с технология отпреди 40 години,сега със сигурност има далеч по рентабилни)прави 1122 троиунции по 1660 лв курс прави близо 2 000 000лв на година.
Върнете се в началото Go down
stil
Легионер
Легионер
stil



Има ли златотърсачи тук ??? - Page 7 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Има ли златотърсачи тук ???   Има ли златотърсачи тук ??? - Page 7 EmptyНед Мар 14, 2010 6:14 pm

Самородно злато съм виждал да вадят на стари пресъхнали рекички.
На 100-200м по една локва вода има само.
Но хората си вадят прашец.
Върнете се в началото Go down
Гост
Гост




Има ли златотърсачи тук ??? - Page 7 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Има ли златотърсачи тук ???   Има ли златотърсачи тук ??? - Page 7 EmptyНед Мар 14, 2010 7:26 pm

давай ги тея пресъхнали рекички, ще измислим нещо да им пуснем вода. Laughing 
Върнете се в началото Go down
makedonski
Легионер
Легионер
makedonski



Има ли златотърсачи тук ??? - Page 7 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Има ли златотърсачи тук ???   Има ли златотърсачи тук ??? - Page 7 EmptyСря Мар 17, 2010 10:59 pm

Има ги много такива пресъхнали,ама лошото е че хората ги използват за добив на пясък в областа на строителството.А и водата се оказва като основен недостатък за добива на ценния метал. голд стена
Върнете се в началото Go down
Гост
Гост




Има ли златотърсачи тук ??? - Page 7 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Има ли златотърсачи тук ???   Има ли златотърсачи тук ??? - Page 7 EmptyЧет Мар 18, 2010 8:18 am

makedonski написа:
Има ги много такива пресъхнали,ама лошото е че хората ги използват за добив на пясък в областа на строителството.А и водата се оказва като основен недостатък за добива на ценния метал. голд стена
Сега е сезона да се определът точно местата с концентрация на злато в такива пресъхнали дерета защото снега се топи и винаги наблизо можеш да намериш вода да напровиш проба с лигенче,а ако има да речем по 4-5 грама на кубик после може да се мисли как да се промива,единия вариянт е да се закара вода на место ,а другия е да се прекарва материяла до вода
Върнете се в началото Go down
makedonski
Легионер
Легионер
makedonski



Има ли златотърсачи тук ??? - Page 7 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Има ли златотърсачи тук ???   Има ли златотърсачи тук ??? - Page 7 EmptyНед Мар 28, 2010 8:24 pm

Тогава да хващаме ситата и газ към реката. дупки
Върнете се в началото Go down
opal68
Новобранец
Новобранец
opal68



Има ли златотърсачи тук ??? - Page 7 Empty
ПисанеЗаглавие: сито   Има ли златотърсачи тук ??? - Page 7 EmptyПон Мар 29, 2010 3:28 pm

някое излишно сито да има някой за продан.
Върнете се в началото Go down
Гост
Гост




Има ли златотърсачи тук ??? - Page 7 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Има ли златотърсачи тук ???   Има ли златотърсачи тук ??? - Page 7 EmptyПон Мар 29, 2010 8:47 pm

opal68 написа:
някое излишно сито да има някой за продан.
Човече само да имаш желание да промиваш и да кажеш какво точно имаш в предвид сито,ще те уреда.Имаш няколко варианта-да ти продам скъпо и професионално съоражение,да ти кажа как да си направиш собственоръчно златарско корито,ако не те устроиват двата варианта мога да ти подаря едно корито,само мерак да имаш.Това важи за всики мераклии!!!
Върнете се в началото Go down
makedonski
Легионер
Легионер
makedonski



Има ли златотърсачи тук ??? - Page 7 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Има ли златотърсачи тук ???   Има ли златотърсачи тук ??? - Page 7 EmptyВто Мар 30, 2010 12:57 am

Колега ако не те затруднява,качи някоя снимка от тези сита дето си правил.Да хвърлим по един поглед.
Върнете се в началото Go down
Гост
Гост




Има ли златотърсачи тук ??? - Page 7 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Има ли златотърсачи тук ???   Има ли златотърсачи тук ??? - Page 7 EmptyВто Мар 30, 2010 8:20 pm

makedonski написа:
Колега ако не те затруднява,качи някоя снимка от тези сита дето си правил.Да хвърлим по един поглед.
За момента не мога да кача снимка но обещавам че до една седмица ще кача снимки с обяснения и размери,клипчета и всичко което ще бъде от полза на начинаещи златотърсачии.
Върнете се в началото Go down
opal68
Новобранец
Новобранец
opal68



Има ли златотърсачи тук ??? - Page 7 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Има ли златотърсачи тук ???   Има ли златотърсачи тук ??? - Page 7 EmptyВто Мар 30, 2010 9:01 pm

stemla написа:
opal68 написа:
някое излишно сито да има някой за продан.
Човече само да имаш желание да промиваш и да кажеш какво точно имаш в предвид сито,ще те уреда.Имаш няколко варианта-да ти продам скъпо и професионално съоражение,да ти кажа как да си направиш собственоръчно златарско корито,ако не те устроиват двата варианта мога да ти подаря едно корито,само мерак да имаш.Това важи за всики мераклии!!!

Здравей Стефане ! Желание и време имам,пари не. Laughing Спирам се на първите два варианта,защото ме е срам за третия. Очаквам оферта за скъпите и обяснение за саморъчното.Поздрави!!!!!!
Върнете се в началото Go down
Гост
Гост




Има ли златотърсачи тук ??? - Page 7 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Има ли златотърсачи тук ???   Има ли златотърсачи тук ??? - Page 7 EmptyВто Мар 30, 2010 10:23 pm

opal68 написа:
stemla написа:
opal68 написа:
някое излишно сито да има някой за продан.
Човече само да имаш желание да промиваш и да кажеш какво точно имаш в предвид сито,ще те уреда.Имаш няколко варианта-да ти продам скъпо и професионално съоражение,да ти кажа как да си направиш собственоръчно златарско корито,ако не те устроиват двата варианта мога да ти подаря едно корито,само мерак да имаш.Това важи за всики мераклии!!!

Здравей Стефане ! Желание и време имам,пари не. Laughing Спирам се на първите два варианта,защото ме е срам за третия. Очаквам оферта за скъпите и обяснение за саморъчното.Поздрави!!!!!!
Еми ти имаш най-важното,за оферти не е тук мястото а за обяснения почакаи една седмица и ще кача всичко снимано и обяснено с размери и клипчета,а ако се затрудниш,ще ти подара едно корито па ти ще ми дадеш една шепа злато някога Laughing
Върнете се в началото Go down
Гост
Гост




Има ли златотърсачи тук ??? - Page 7 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Има ли златотърсачи тук ???   Има ли златотърсачи тук ??? - Page 7 EmptyНед Апр 04, 2010 11:01 am

Колеги опитах се да обясня основния принцип за търсене на речно злато с евтини пособия,ще кача и други гяволий по натам.За начинаещи мераклий ето тук http://bg-draga.hit.bg/
Върнете се в началото Go down
 
Има ли златотърсачи тук ???
Върнете се в началото 
Страница 7 от 17Иди на страница : Previous  1 ... 6, 7, 8 ... 12 ... 17  Next
 Similar topics
-
» има ли златотърсачи тук
» Супер филмче, за бедни златотърсачи
» Темата по Нова Телевизия-22.07.2012г-Златотърсачи мисия Арда

Права за този форум:Не Можете да отговаряте на темите
Форум за Металотърсачи www.imperio.biz :: Форум за търсене на злато и Метеорити :: Общ форум-
Идете на: