Форум за Металотърсачи www.imperio.biz
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Форум за Металотърсачи www.imperio.biz

Металотърсачи България. Форум за мнения за металдетектори и металдетектинг. Спортен клуб по металдетектинг MDETECTORS
 
ИндексИндекс  ГалерияГалерия  Мнениея за МеталотърсачиМнениея за Металотърсачи  ТърсенеТърсене  Последни снимкиПоследни снимки  Регистрирайте сеРегистрирайте се  Вход  Списание IMPERIO.BGСписание IMPERIO.BG  
 

 Металотърсач Minelab Equinox

Go down 
+32
iliev
Ancient Hunter
S56
kronos555
vasilio
petconi
peneff72
xp fan
N@SKO
boby_24
Рис
Haher4eto
odins-
iemo__
Avrelian
Aurelius
denzel1
deultum
joro_76
batned
lomidol
OMD Detectors
Nexus metal detectors
vanbg
SPVS
dobrevmi
snaiperista
Golden Mask
adminn
pechkata
colin96
mdetectors.bg
36 posters
Иди на страница : Previous  1 ... 6 ... 9, 10, 11 ... 15 ... 21  Next
АвторСъобщение
batned
Про-Консул
Про-Консул
batned



МЕТАЛОТЪРСАЧИ - Металотърсач Minelab Equinox - Page 10 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Металотърсач Minelab Equinox   МЕТАЛОТЪРСАЧИ - Металотърсач Minelab Equinox - Page 10 EmptyВто Фев 27, 2018 9:16 am

Понеже се заформя някакъв дуел кой апарат е по-добър Деус или Екинокс ще ви кажа какво ще направя лично за себе си- понеже аз си имам Деус и отдавна работя с него и съм си доволен от машината ще си купя като втори апарат Екинокс за да не се карат Very Happy и ще си използвам спрямо условията конкретния апарат. Предимството на Екинокс че е водоустойчив и става за търсене и във водата. Всички или поне повечето търсят идеалният апарат който става за всякакви условия е такъв апарат няма момчета това е положението- Безплатен обяд няма Very Happy
Върнете се в началото Go down
colin96
Консул
Консул




МЕТАЛОТЪРСАЧИ - Металотърсач Minelab Equinox - Page 10 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Металотърсач Minelab Equinox   МЕТАЛОТЪРСАЧИ - Металотърсач Minelab Equinox - Page 10 EmptyВто Фев 27, 2018 9:27 am

Няма нужда от коментари. То се вижда и чува от всички, че деуса е перфектен. Въпроса ми е с така настроена един път машина, де се минат всички тестове. От бижутата, след това теста на Монте, след това теста с павето и след това теста за дълбочина. И съответно с екинокса същото. Може и в друга последователност. Без да се променят повече настройките. Защото при реално търсене всеки си настройва апарата по най добрия начин според него, грундира и тръгва да търси съответно. И тогава се предполага, че може да мине върху дълбок сигнал, или съответно върху някакво бижу или верижка, или върху цветен сигнал с черен до него, или активен камък или паве. Това са реални данни от теста, а не да отидем да помпим върху павето и да го накараме по някакъв начин да се чуе нещо през него. Аз съм тук, събираме се отново, нагладям екинокса и го давам в ръцете на който иска съответно. И правим същото с деуса. Собственика си го наглася по най добрия според него начин и се правят всички тестове. И за момента не мога да кажа нищо за екинокса на плажа, но мога да кажа за деуса, че е гола вода на мокрото. Може и същото да се отнася за екинокса, но това ще го проверя съвсем скоро.
Върнете се в началото Go down
mdetectors.bg
Джадай
Джадай
mdetectors.bg



МЕТАЛОТЪРСАЧИ - Металотърсач Minelab Equinox - Page 10 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Металотърсач Minelab Equinox   МЕТАЛОТЪРСАЧИ - Металотърсач Minelab Equinox - Page 10 EmptyВто Фев 27, 2018 9:58 am

Както често казвам, това е като рибърлъка, когато ходиш за дива уклейка е едно, когато за шаран второ, а кога за щука, ..... металотърсачите, които позволяват съответните настройки дават възможност на търсача да направи настройки преди да тръгне да търси. Ако съм на плажа едни, ако съм на минерализирано и замърсено друго, ако е чисто и неминерализирано трето, така, че с настройките си е ок.
При все това, Equnox 800 се очертава, като един от най-сполучливите металотърсачи за плажно и плитко подводно търсене. Цената му е изгодна, като се има в предвид, че идва със зарядно, батерии и безжични слушалки.
Вече от Makro ми позволиха да правя публични тестове с тестовата бройка на Makro Multi Kruzer е ще е супер интересен паралелния тест в по-реални условия. Затова да се опреви времето и ще ти пратя Multi Kruzera да го тестваш.
Върнете се в началото Go down
vanbg
Консул
Консул




МЕТАЛОТЪРСАЧИ - Металотърсач Minelab Equinox - Page 10 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Металотърсач Minelab Equinox   МЕТАЛОТЪРСАЧИ - Металотърсач Minelab Equinox - Page 10 EmptyВто Фев 27, 2018 10:04 am

За солен мокър плаж XP Deus изпробвано е многократно - не става , на сух се представяше добре , Nokta Impact се справя много добре и на сух и на мокър . Следващият детектор изпробван на плаж тази година ще е Minelab Equinox .
Върнете се в началото Go down
mdetectors.bg
Джадай
Джадай
mdetectors.bg



МЕТАЛОТЪРСАЧИ - Металотърсач Minelab Equinox - Page 10 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Металотърсач Minelab Equinox   МЕТАЛОТЪРСАЧИ - Металотърсач Minelab Equinox - Page 10 EmptyВто Фев 27, 2018 10:08 am

vanbg написа:
За солен мокър плаж XP Deus изпробвано е многократно - не става , на сух се представяше добре , Nokta Impact се справя много добре и на сух и на мокър . Следващият детектор изпробван на плаж тази година ще е Minelab Equinox .

С коя сонда си то пробвал? Я звънни на Смеон - той е един от най-старите търсачи по плажове пад вода и под вода. И точно с бялата елипса го впечатри страшно много. Питай го с коя търси по плажовете.

Върнете се в началото Go down
N@SKO
Про-Консул
Про-Консул
N@SKO



МЕТАЛОТЪРСАЧИ - Металотърсач Minelab Equinox - Page 10 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Металотърсач Minelab Equinox   МЕТАЛОТЪРСАЧИ - Металотърсач Minelab Equinox - Page 10 EmptyВто Фев 27, 2018 1:01 pm

mdetectors.bg написа:
vanbg написа:
За солен мокър плаж XP Deus изпробвано е многократно - не става , на сух се представяше добре , Nokta Impact се справя много добре и на сух и на мокър . Следващият детектор изпробван на плаж тази година ще е Minelab Equinox .

С коя сонда си то пробвал? Я звънни на Смеон - той е един от най-старите търсачи по плажове пад вода и под вода. И точно с бялата елипса го впечатри страшно много. Питай го с коя търси по плажовете.

Защо не снимахте на мокрия пясък?На сухия всичките работят Very Happy
Върнете се в началото Go down
colin96
Консул
Консул




МЕТАЛОТЪРСАЧИ - Металотърсач Minelab Equinox - Page 10 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Металотърсач Minelab Equinox   МЕТАЛОТЪРСАЧИ - Металотърсач Minelab Equinox - Page 10 EmptyВто Фев 27, 2018 2:17 pm

mdetectors.bg написа:
Както често казвам, това е като рибърлъка, когато ходиш за дива уклейка е едно, когато за шаран второ, а кога за щука, ..... металотърсачите, които позволяват съответните настройки дават възможност на търсача да направи настройки преди да тръгне да търси. Ако съм на плажа едни, ако съм на минерализирано и замърсено друго, ако е чисто и неминерализирано трето, така, че с настройките си е ок.
При все това, Equnox 800 се очертава, като един от най-сполучливите металотърсачи за плажно и плитко подводно търсене. Цената му е изгодна, като се има в предвид, че идва със зарядно, батерии и безжични слушалки.
Вече от Makro ми позволиха да правя публични тестове с тестовата бройка на Makro Multi Kruzer е ще е супер интересен паралелния тест в по-реални условия. Затова да се опреви времето и ще ти пратя Multi Kruzera да го тестваш.
Съгласен на 100%. Всеки добър търсач ще усети кога е над замърсено или активно и ще си донастрои апаратчето за да работи най добре,за да получи максимум резултат. Но е твърде рано да се определи деуса като победител и който се опитва да го прави много греши. Екинокса даде много сериозна заявка и съвсем скоро ще се види на 100% неговия потенциал. И още отсега аз знам кой е по добрият комплексен апарат.Не го казвам защото сега го имам. Можех по същия начин сега за тия пари да съм и с деус. Но имах възможност да се убедя многократно в това какво може деуса, и предпочетох Майнлаба. Минал съм през мускетар навремето, експлорър хс, видях и етрака и това не бяха моите машини. Но тази е определено различна и много добра.
Върнете се в началото Go down
mdetectors.bg
Джадай
Джадай
mdetectors.bg



МЕТАЛОТЪРСАЧИ - Металотърсач Minelab Equinox - Page 10 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Металотърсач Minelab Equinox   МЕТАЛОТЪРСАЧИ - Металотърсач Minelab Equinox - Page 10 EmptyВто Фев 27, 2018 3:11 pm

colin96 написа:
mdetectors.bg написа:
Както често казвам, това е като рибърлъка, когато ходиш за дива уклейка е едно, когато за шаран второ, а кога за щука, ..... металотърсачите, които позволяват съответните настройки дават възможност на търсача да направи настройки преди да тръгне да търси. Ако съм на плажа едни, ако съм на минерализирано и замърсено друго, ако е чисто и неминерализирано трето, така, че с настройките си е ок.
При все това, Equnox 800 се очертава, като един от най-сполучливите металотърсачи за плажно и плитко подводно търсене. Цената му е изгодна, като се има в предвид, че идва със зарядно, батерии и безжични слушалки.
Вече от Makro ми позволиха да правя публични тестове с тестовата бройка на Makro Multi Kruzer е ще е супер интересен паралелния тест в по-реални условия. Затова да се опреви времето и ще ти пратя Multi Kruzera да го тестваш.
Съгласен на 100%. Всеки добър търсач ще усети кога е над замърсено или активно и ще си донастрои апаратчето за да работи най добре,за да получи максимум резултат. Но е твърде рано да се определи деуса като победител и който се опитва да го прави много греши. Екинокса даде много сериозна заявка и съвсем скоро ще се види на 100% неговия потенциал. И още отсега аз знам кой е по добрият комплексен апарат.Не го казвам защото сега го имам. Можех по същия начин сега за тия пари да съм и с деус. Но имах възможност да се убедя многократно в това какво може деуса, и предпочетох Майнлаба. Минал съм през мускетар навремето, експлорър хс, видях и етрака и това не бяха моите машини. Но тази е определено различна и много добра.

Разбирасе, че ще има още тестове. Много ми е интересен паралелния тест с Makro Multi Kruzer.
Върнете се в началото Go down
batned
Про-Консул
Про-Консул
batned



МЕТАЛОТЪРСАЧИ - Металотърсач Minelab Equinox - Page 10 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Металотърсач Minelab Equinox   МЕТАЛОТЪРСАЧИ - Металотърсач Minelab Equinox - Page 10 EmptyВто Фев 27, 2018 3:33 pm

Едно предложение- Да се направи и въздушен тест между Деуса- Макро-и Екинокса с измервателна линия да се види и при такива еднакви условия кой кой е Very Happy а може и да ги сборите на плажа на мокрото на Бургаския плаж ей тогава ще се разбере всичко
Върнете се в началото Go down
mdetectors.bg
Джадай
Джадай
mdetectors.bg



МЕТАЛОТЪРСАЧИ - Металотърсач Minelab Equinox - Page 10 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Металотърсач Minelab Equinox   МЕТАЛОТЪРСАЧИ - Металотърсач Minelab Equinox - Page 10 EmptyВто Фев 27, 2018 3:39 pm

batned написа:
Едно предложение- Да се направи и въздушен тест между Деуса- Макро-и Екинокса с измервателна линия да се види и при такива еднакви условия кой кой е Very Happy а може и да ги сборите на плажа на мокрото на Бургаския плаж ей тогава ще се разбере всичко

Във земятя е теста, на въздух напоследък много металотърсачи хващат - Makro Multi Kruzer много пердаши въздушно.
Върнете се в началото Go down
batned
Про-Консул
Про-Консул
batned



МЕТАЛОТЪРСАЧИ - Металотърсач Minelab Equinox - Page 10 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Металотърсач Minelab Equinox   МЕТАЛОТЪРСАЧИ - Металотърсач Minelab Equinox - Page 10 EmptyВто Фев 27, 2018 3:52 pm

mdetectors.bg написа:
batned написа:
Едно предложение- Да се направи и въздушен тест между Деуса- Макро-и Екинокса с измервателна линия да се види и при такива еднакви условия кой кой е Very Happy а може и да ги сборите на плажа на мокрото на Бургаския плаж ей тогава ще се разбере всичко

Във земятя е теста, на въздух напоследък много металотърсачи хващат - Makro Multi Kruzer много пердаши въздушно.
Ами тогава хайде на морето на плажа там е истината Very Happy Бургазлии знаят къде да направите теста на кой пясък - Екинокса е рекламиран че работи и във водата- Ако се представи добре ОК ще има повече купувачи. Аз лично се радвам на конкуренцията между Майнлаб и ХП от това печелим ние търсачите защото получаваме по-добри апарати
Върнете се в началото Go down
denzel1
Новобранец
Новобранец




МЕТАЛОТЪРСАЧИ - Металотърсач Minelab Equinox - Page 10 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Металотърсач Minelab Equinox   МЕТАЛОТЪРСАЧИ - Металотърсач Minelab Equinox - Page 10 EmptyВто Фев 27, 2018 6:25 pm

Какво сте луднали по тес плажове,да не би България да е цялата с плажове............
Върнете се в началото Go down
batned
Про-Консул
Про-Консул
batned



МЕТАЛОТЪРСАЧИ - Металотърсач Minelab Equinox - Page 10 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Металотърсач Minelab Equinox   МЕТАЛОТЪРСАЧИ - Металотърсач Minelab Equinox - Page 10 EmptyВто Фев 27, 2018 6:59 pm

denzel1 написа:
Какво сте луднали по тес плажове,да не би България да е цялата с плажове............
Колега Екинокса е подводен апарат до 3 метра нали така къде да се изпробва според теб в голямата квартална локва ли Very Happy
Върнете се в началото Go down
OMD Detectors
Консул
Консул
OMD Detectors



МЕТАЛОТЪРСАЧИ - Металотърсач Minelab Equinox - Page 10 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Металотърсач Minelab Equinox   МЕТАЛОТЪРСАЧИ - Металотърсач Minelab Equinox - Page 10 EmptyВто Фев 27, 2018 7:53 pm

Прословутия черен Бургаски пясък изобщо не е еталон за добър или лош детектор, трябва ли за всеки вид почва да се предлага индивидуален апарат ? Има VLF апарати които работят добре на него, ако на търсача не му харесва грабва един импулсен и си решава проблема. Също има и хибридни апарати които работят и като VLF и като импулсни.Това че група хора се опитва да си пробутва орташки изработените апарати е друга работа.
Върнете се в началото Go down
batned
Про-Консул
Про-Консул
batned



МЕТАЛОТЪРСАЧИ - Металотърсач Minelab Equinox - Page 10 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Металотърсач Minelab Equinox   МЕТАЛОТЪРСАЧИ - Металотърсач Minelab Equinox - Page 10 EmptyВто Фев 27, 2018 8:09 pm

[quote="OMD Detectors"]Прословутия черен Бургаски пясък изобщо не е еталон за добър или лош детектор, трябва ли за всеки вид почва да се предлага индивидуален апарат ?  Има VLF апарати които работят добре на него, ако на търсача не му харесва грабва един импулсен и си решава проблема. Също има и хибридни апарати които работят и като VLF и като импулсни.Това че група хора се опитва да си пробутва орташки изработените апарати е друга работа.--------- Колега ОМД подобни пясъци има и в чужбина да не изреждам държавите че са доста и моето предложение както виждаш не е да се изпробва апарата върху някакви камъни и павета а на реален терен там ще се види кой кой е -това е всичко друго е ала бала. На лек терен всички работят
Върнете се в началото Go down
OMD Detectors
Консул
Консул
OMD Detectors



МЕТАЛОТЪРСАЧИ - Металотърсач Minelab Equinox - Page 10 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Металотърсач Minelab Equinox   МЕТАЛОТЪРСАЧИ - Металотърсач Minelab Equinox - Page 10 EmptyВто Фев 27, 2018 8:27 pm

За мен реален тест е : На полигон където оператора няма никаква представа къде и какви цели има в земята, нормален ход на търсача с нормални махове. Да има също участъци с имитация на нормално замърсен и силно замърсен участък. Също сигналите на този полигон да са в земята най-малко 6-7 месеца.Не че аз не правя клипове със стационарни тестове но това ще е докато не стане полигона ми по моите изисквания и виждане, за съжаление полигона не го правя аз за да настоявам за по-бързо завършване.
Върнете се в началото Go down
denzel1
Новобранец
Новобранец




МЕТАЛОТЪРСАЧИ - Металотърсач Minelab Equinox - Page 10 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Металотърсач Minelab Equinox   МЕТАЛОТЪРСАЧИ - Металотърсач Minelab Equinox - Page 10 EmptyВто Фев 27, 2018 8:51 pm

Колега batned,излес от водата ще НАСТИНЕШ, и по полето има трудна почва по скалата на Деуса 88 89 и недей си мисли,че вашите пясъци са най най, поразходи се малко по далеч от МОРЕТО .......
Върнете се в началото Go down
batned
Про-Консул
Про-Консул
batned



МЕТАЛОТЪРСАЧИ - Металотърсач Minelab Equinox - Page 10 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Металотърсач Minelab Equinox   МЕТАЛОТЪРСАЧИ - Металотърсач Minelab Equinox - Page 10 EmptyВто Фев 27, 2018 8:55 pm

denzel1 написа:
Колега batned,излес от водата ще НАСТИНЕШ, и по полето има трудна почва по скалата на Деуса 88 89 и недей си мисли,че вашите пясъци са най най, поразходи се малко по далеч от МОРЕТО .......
Интересно не съм забелязъл а от 1984 година съм по полетата Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy Laughing Laughing Еййййй добре че ми каза -верно бе
Върнете се в началото Go down
Haher4eto
Новобранец
Новобранец




МЕТАЛОТЪРСАЧИ - Металотърсач Minelab Equinox - Page 10 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Металотърсач Minelab Equinox   МЕТАЛОТЪРСАЧИ - Металотърсач Minelab Equinox - Page 10 EmptyСря Фев 28, 2018 11:26 am

Колеги, да дискутираме резултати, колегата Colin96 е прав, че са правени тестове на детектора, без реално да има оператор, за чиято ръка уреда да е "залепнал", но както това е -, така може да е и +, защото със сигурност ще изкачат и слаби страни, не само силни
Върнете се в началото Go down
Haher4eto
Новобранец
Новобранец




МЕТАЛОТЪРСАЧИ - Металотърсач Minelab Equinox - Page 10 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Металотърсач Minelab Equinox   МЕТАЛОТЪРСАЧИ - Металотърсач Minelab Equinox - Page 10 EmptyСря Фев 28, 2018 11:29 am

Сравненията с Деус са добри, но трябва да се разделят на компоненти, защото в единия случай имаме детектор, ориентиран към плажове, а в другия детектор ориентиран към паркове и гори, ОК е да ги сравняваме, но е нормално да дават коренно различни резултати при различните тестове, не смятам, че трябва да се правят генерални изводи 1 ден сравнения
Върнете се в началото Go down
batned
Про-Консул
Про-Консул
batned



МЕТАЛОТЪРСАЧИ - Металотърсач Minelab Equinox - Page 10 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Металотърсач Minelab Equinox   МЕТАЛОТЪРСАЧИ - Металотърсач Minelab Equinox - Page 10 EmptyСря Фев 28, 2018 11:53 am

Haher4eto написа:
Сравненията с Деус са добри, но трябва да се разделят на компоненти, защото в единия случай имаме детектор, ориентиран към плажове, а в другия детектор ориентиран към паркове и гори, ОК е да ги сравняваме, но е нормално да дават коренно различни резултати при различните тестове, не смятам, че трябва да се правят генерални изводи 1 ден сравнения
------- Истината е че и двата детектора са добри няма две мнения по този въпрос и идеалния вариант е да ги имаш и двата и да ги използваш спрямо конкретните условия- Аз лично отдавна съм с Деус и съм доволен от апарата но ще си купя Екинокс800 като втори апарат. А тези които не могат да ги имат и двата просто ще трябва да избират това е










Върнете се в началото Go down
vanbg
Консул
Консул




МЕТАЛОТЪРСАЧИ - Металотърсач Minelab Equinox - Page 10 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Металотърсач Minelab Equinox   МЕТАЛОТЪРСАЧИ - Металотърсач Minelab Equinox - Page 10 EmptyСря Фев 28, 2018 11:54 am

Minelab Equinox като за нов детектор се представя много добре , остава да доразвият софтуера и да го надграждат а не да изваждат нови и нови модели .
Производителите на XP Deus поне залагат на това и нещата се получават / от софт. 2.0 до 4.1 промениха много работата на детектора /.
Върнете се в началото Go down
mdetectors.bg
Джадай
Джадай
mdetectors.bg



МЕТАЛОТЪРСАЧИ - Металотърсач Minelab Equinox - Page 10 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Металотърсач Minelab Equinox   МЕТАЛОТЪРСАЧИ - Металотърсач Minelab Equinox - Page 10 EmptyПет Мар 02, 2018 10:57 am

Между другото, сега се сещам, че на този тест по-долу, XP Deus не е с най-дълбоките настройки на програмата KPJ. Нито TX Power е включен на 3, нито Audio Respone е издут.

Върнете се в началото Go down
adminn
Admin
Admin
adminn



МЕТАЛОТЪРСАЧИ - Металотърсач Minelab Equinox - Page 10 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Металотърсач Minelab Equinox   МЕТАЛОТЪРСАЧИ - Металотърсач Minelab Equinox - Page 10 EmptyСъб Мар 03, 2018 4:52 pm

Върнете се в началото Go down
peneff72
Легионер
Легионер




МЕТАЛОТЪРСАЧИ - Металотърсач Minelab Equinox - Page 10 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Металотърсач Minelab Equinox   МЕТАЛОТЪРСАЧИ - Металотърсач Minelab Equinox - Page 10 EmptyНед Мар 04, 2018 5:59 pm

имам 2 въпроса: 1. и двата ли варианта на Екуникс ще са с безжични слушалки 2. и двата ли модела са с ръчен грунд баланс?
Върнете се в началото Go down
 
Металотърсач Minelab Equinox
Върнете се в началото 
Страница 10 от 21Иди на страница : Previous  1 ... 6 ... 9, 10, 11 ... 15 ... 21  Next
 Similar topics
-
» Minelab Equinox 800 - лятна промоция
» Нов софтуер 2.0 за Minelab Equinox 800
» Minelab Manticore или Equinox 800?

Права за този форум:Не Можете да отговаряте на темите
Форум за Металотърсачи www.imperio.biz :: Металдетектори-монетари :: Металдетектори Minelab-
Идете на: